Продавець Інтернет-магазин "MobyMix" розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
168 відгуків

Рюкзаки

Рюкзак (від нім. Рюкзаку — заплечная сумка) — спеціалізована сумка для тривалої перенесення на спині різних вантажів. Забезпечений двома (рідше одного) косими (йдуть від області шиї в боки) лямками, надеваемыми на плечі, а також, в більшості випадків, ручкою з верхньої сторони, стабілізуючими і розвантажувальними ременями, і додатковими елементами для навісного закріплення предметів екіпіровки та амуніції, в залежності від області його застосування.

В залежності від конструкції, може нагадувати армійський ранець або наплечника, але відрізняється від ранця тим, що останній забезпечений прямими лямками і не має додаткових елементів, а від речового мішка тим, що лямки рюкзака роздільні і у верхній частині жорстко закріплені (пришиті), а не прив'язуються до горловини мішка.

Класифікації
По місткості
Місткість рюкзака є одним з найважливіших його параметрів. Якоїсь певної класифікації по місткості рюкзаків не існує, у продажу зазвичай просто вказується максимальний загальний обсяг, який може становити від декількох літрів (найменші міські) до приблизно 150 літрів (найоб'ємніші «експедиційні» рюкзаки). Для рюкзаків виробництва США, Великобританії та деяких інших країн, де прийнята англійська система мір, обсяг може вказуватися не в літрах, а в кубічних дюймах (для перекладу в літри помножити на 0,016).

Туристичні рюкзаки зазвичай мають об'єм 40-70 літрів, що достатньо для походу на кілька днів (до тижня). Менші за обсягом рюкзаки використовуються дітьми, а також у коротких 1-2 денних походах, великі — для перенесення об'ємних вантажів і тривалих автономних походах.

По конструкції
М'які (без елементів жорсткості).
До них відносяться, наприклад, старі радянські туристичні рюкзаки, у тому числі «колобки» і «абалаковский» а також значна частина простих міських рюкзаків. Являють собою просто мішок з лямками, можливо — із зовнішніми і внутрішніми кишенями, перегородками і т. п. Обсяг таких рюкзаків зазвичай не перевищує 50-60 літрів. Прості у виготовленні, мають невеликий власний вагу і в складеному вигляді займають мало місця. Вимагають навички при укладанні речей, але навіть при його наявності відносно незручні для транспортування вантажу.
Жорсткі («станкові»).
До цієї категорії відносяться, в основному, альпіністські та туристичні рюкзаки великого обсягу. Вони забезпечені жорсткої підвісною системою, що складається з алюмінієвої (рідше титанової) рами і тканинного пояса. Така конструкція забезпечує більш комфортне носіння рюкзака, переносячи частину ваги з плечей в область тазу. До рами кріпляться лямки і власне мішок об'ємом до 100 літрів. Такі рюкзаки більш зручні для перенесення вантажу, ніж м'які, і не вимагають великого мистецтва в укладанні речей. За рахунок рами між рюкзаком і спиною утворюється повітряний прошарок, що забезпечує вентиляцію спини.
До мінусів станкових рюкзаків відноситься жорсткість їх рами, яка, наприклад, може заподіяти серйозні травми при падінні. Їх важко піднімати або спускати на мотузці на крутих схилах і у вертикальних печерах, та й вага рюкзака з-за рами значно збільшується.
Напівжорсткі («анатомічні»).
У цієї категорії представлені рюкзаки практично всіх типів і обсягів. Підставою напівтвердого рюкзака є внутрішня рама, наприклад, «пластина жорсткості», що представляє собою вставлену в «спину» рюкзака (частина рюкзака, звернена до спини людини) пластину з дюралюмінію товщиною 2-3 мм, вигнуту за формою спини, або пінополіетилену товщиною 15-20 мм Застосовуються також рами інших конструкцій, наприклад трубчасті легкосплавні каркаси або пластикові щитки різної форми. Рама забезпечує жорсткість рюкзака і збереження його форми незалежно від характеру поклажі. Із-за особливостей форми такі рюкзаки часто називають «анатомічними». Вони мають об'єм до 140 літрів (буває і більше, але це стає незручним). Шиються з синтетичних тканин, лямки та поясний ремінь, як правило, досить широкі, м'які і пружні.
Деяким недоліком напівжорстких рюкзаків є їх щільне прилягання до спини носія, затрудняющее вентиляцію і приводить до інтенсивного потіння, що в певних умовах може викликати переохолодження спинний і поперекової областях. Щоб уникнути цього, багато рюкзаки комплектуються особливими вентильованими підкладками з спеціально сформованими повітряними каналами.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner